Centra danych, rozwiązania sieciowe

Czym zajmuje się dział HR?

Czym zajmuje się dział HR?

Dział human resources zajmuje się kadrami i płacami. Rekrutacja nowych pracowników, ewaluacja dotychczasowych, wdrażanie systemów szkoleń i obliczanie urlopów – tym zajmuje się komórka HR w każdym dużym przedsiębiorstwie.

Rekrutacja i doradztwo personalne – Katowice i okolice

Po pierwsze, warto wspomnieć o czymś takim jak outsourcing HR – w przypadku niewielkich firm, jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zatrudnianie kogoś na część etatu. Z kolei nieco większe firmy nie mogą już sobie pozwolić na przerzucanie obowiązku zarządzania pracownikami na księgowość. Outsourcing HR to domena dużych miast, np. Katowic na Śląsku. Dzięki takim agencjom, pozyskiwanie nowych pracowników czy opieka nad dotychczasowymi jest bardzo prosta.

Szkolenia i motywacje

Do działu HR należy dbanie aby wszyscy specjaliści mieli aktualne szkolenia doszkalające. Wprowadzają systemy przekazywania informacji, pomagają w ustalaniu najbardziej optymalnej hierarchii. Do obowiązków działu HR należy również wprowadzenie odpowiedniej komunikacji i systemu motywacji. Często to oni sporządzają treści na broszury, firmowe gazetki czy katalogi szyte.

Oprócz rozliczania urlopów czy prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych dział HR zajmuje się „miękkimi” kompetencjami w sprawach pracowniczych. Jest to komórka znajdująca się pomiędzy pracownikami a zarządem, i to do niej trafiają wszelkie uwagi czy skargi związane z wykonywanymi obowiązkami i atmosferą w pracy. To dział HR musi rozważać wszystkie kwestie związane z mobbingiem, dyskryminacją czy problemami w hierarchii.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Dział human resources zajmuje się zarządzaniem pracownikami. Do najbardziej odpowiedzialnych zadań należy sporządzanie umów, obliczanie urlopów oraz dbanie o to, by procesy zatrudniania były zgodne z prawem. Jeśli firma jest naprawdę duża, to dział HR zajmuje się ewaluacją poszczególnych pracowników, sprawdzając czy ich kompetencje są odpowiednie na zajmowane stanowisko. Czasem prowadzi to do przeniesienia osób do innych działów, ich awansów lub zwolnień. Dział HR zajmuje się także prowadzeniem rekrutacji. Jest to bardzo pracochłonny proces, dlatego warto aby zajmowały się nim odpowiednie osoby.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *