Centra danych, rozwiązania sieciowe

Kasetony reklamowe – 4 podstawowe zalety

Kasetony reklamowe – 4 podstawowe zalety

Reklama świetlna to jeden z najlepszych sposobów na wyróżnienie się z tłumu! Jej idealnym nośnikiem są kasetony reklamowe – co warto o nich wiedzieć i dlaczego warto zainwestować w tę formę reklamy?

Niezawodność

Kasetony reklamowe to format, który nie jest czuły na działanie warunków atmosferycznych i wytrzyma każdy rodzaj pogody: od silnego działania słońca, przez wiatr, po wpływ wilgoci. Dodatkowym walorem kasetonów jest sposób ich montażu – z reguły nad wejściem do budynku czy siedziby sklepu. To dzięki takiemu rozwiązaniu, kasetony nie są narażone na działanie osób trzecich tj. np. wandali dewastujących witryny sklepowe, śmietniki, czy reklamy stojące na chodniku.

Widoczność

Treść reklamowa na kasetonie pracuje przez całą dobę. Jeżeli komunikat jest dobrze zaprojektowany, w ciągu dnia kaseton przyciąga swoją estetyką, a po zmroku atrakcyjnym podświetleniem. To znakomite rozwiązanie z punktu widzenia efektywności działania marketingowego. Oprócz możliwości, jakie niesie za sobą marketing internetowy, trudno znaleźć konkurencję dla „żywotności” kasetonów.

Estetyka

Wraca moda na neony nawiązujące stylistyką do lat ’60, ’70. Zaprojektowanie kasetonu w tej formie może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Graficy nie ograniczają się jednak tylko do tego motywu, a formaty tych reklam mogą być naprawdę różnorodne. Wartość estetyczna to niewątpliwie jeden z najważniejszych aspektów, które wpływają na pozytywny odbiór kasetonów w przestrzeni miejskiej. Oczywiście, konieczne jest dopasowanie reklamy do otoczenia i unikanie chaosu reklamowego np. poprzez jaskrawe kolory.

Efektywność przekazu

Kasetony reklamowe to wyjątkowo skuteczna forma reklamy. Dzieje się tak za sprawą dużej widoczności treści marketingowej prezentowanej na charakterystycznych, prostokątnych formatach. Nic dziwnego, że na kasetony decyduje się coraz więcej przedsiębiorców i reklamodawców. Warto jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest wybór kasetonu dobrej jakości, który pozwoli na długotrwałą ekspozycję.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *