Centra danych, rozwiązania sieciowe

Telefonia VOiP

Internet we współczesnym świecie służy nam nie tylko do swobodnego przeglądania stron WWW, czy komunikacji na portalach społecznościowych.

Dostęp do łącza internetowego daje nam możliwość do korzystania z VOiP – telefonii internetowej, która w najbliższych latach będzie w coraz większym stopniu konkurować z telefonią stacjonarną. VOiP opiera się na wykonywaniu połączeń, dzięki wykorzystaniu integracji z łączem internetowym za pośrednictwem sieci komputerowej. To jedna
z najszybciej rozwijających się alternatyw dla tradycyjnej telekomunikacji.

VOiP dla każdego.

Korzystać z VOiP można na kila różnych sposobów. Jednym z czynnikiem, które bezwzględnie łączy te wszystkie metody to posiadanie szerokopasmowego łącza internetowego. Bez Internetu korzystanie z VOiP jest niemożliwe. Jaki sprzęt musi posiadać potencjalny użytkownik technologii VOiP?
• Standardowy komputer – wyposażony w mikrofon, słuchawki lub głośniki oraz specjalną aplikację i oprogramowanie;
• Telefon stacjonarny – podłączony do specjalnego adaptera, przekształcającego sygnały analogowe na cyfrowe;
• Bramka VOiP – urządzenie podłączane bezpośrednio do telefonu stacjonarnego, łącza internetowego lub routera.
Te urządzenia można znaleźć w każdym współczesnym mieszkaniu, co zdecydowanie obniża koszty inwestycję w VOiP. Pozostaje jedynie wybór operatora VOiP, który oferuje bardzo atrakcyjne warunki korzystania z telefonii internetowej.

Najbardziej oczywiste i niepodważalne zalety telefonii internetowej.

Lista zalet technologii VOiP jest bardzo długa. Najbardziej oczywiste, jednak wciąż nieznane dla wszystkich ludzi, zalety VOiP to:
• nieporównywalnie niższe koszty rozmów zagranicznych;
• bezpłatne rozmowy wewnątrz sieci wybranego operatora;
• niższy koszt również w przypadku wykonywania połączeń na telefony stacjonarne;
• numer stacjonarny także poza mieszkaniem;
• bilingi i dodatkowe usługi online.
Telefonia VOiP nie wymaga inwestycji w skomplikowany i drogi sprzęt. Pozwala zachować swój dotychczasowy numer telefonu, a przede wszystkim nie wprowadza ograniczeń, co do aktualnego miejsca pobytu użytkownika. Może być stosowana wszędzie tam, gdzie mamy możliwość połączenia się z Internetem.

Dlaczego telefony VOiP zastępują telefonię stacjonarną?

Telefonia internetowa pozwala nawiązywać połączenia z innymi użytkownikami VOiP, ale także
z osobami, korzystającymi z telefonów komórkowych lub stacjonarnych. Technologia VOiP wypiera telefonię stacjonarną głównie w przypadku rozmów zagranicznych. Koszt połączeń do innych krajów jest znacznie wyższy w przypadku telefonii tradycyjnej.
Technologia VOiP oferuje sporo korzyści nie tylko dla indywidualnych klientów, ale również dla firm. Rozwiązanie to cieszy się coraz większym uznaniem głównie w związku ze znacznym obniżeniem stawek za połączenia lokalne, jak i międzynarodowe. Trudno przedstawić jednoznaczne wady telefonii internetowej, które w zdecydowany sposób odradzałyby codzienne korzystanie z tej nowoczesnej technologii.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *