Centra danych, rozwiązania sieciowe

Jaki wybrać internet do biura? Światłowód, stacjonarny czy mobilny?

Jaki wybrać internet do biura? Światłowód, stacjonarny czy mobilny?

Podczas pracy ważne aby internet był szybki i niezawodny. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdzie musimy napisać kilka maili albo ściągnąć ważne pliki, a internetu brak! Równie frustrująca jest sytuacja, gdy internet działa za wolno, a my musimy przerywać pracę by zaczekać na pełne załadowanie pliku czy strony internetowej. Zobaczmy jakie mamy rozwiązania dla firm.

Najlepszy światłowód – 3S – śląskie sieci światłowodowe

Najszybszy internet dostępny na rynku dostarczają sieci światłowodowe. W podstawowej opcji transmisja danych ma 100 Mb/s, a najszybsze łącza wynoszą 600 Mb/s. Takie usługi oferuje na przykład 3S – śląskie sieci światłowodowe. Jest to prawdziwa gratka dla osób pracujących zdalnie, ściągających i ładujących duże ilości plików, dla fanów oglądania wideo przez internet, graczy, którzy mogą grać bez opóźnień czy też każdej osoby, która ceni sobie komfort korzystania z szybkiego internetu.

Światłowód przenosi jedynie światło, nie przewodzi prądu, co zatem zwiększa bezpieczeństwo korzystania z niego i zmniejsza szanse na przerwy w dostępie do internetu. Kable mogą być niemal przezroczyste, dzięki czemu nie rzucają się w oczy.

Internet stacjonarny a może mobilny?

Internet kablowy jest bardzo dobry dla wszechstronnego korzystania z sieci. Jest dobry zarówno do pobierania jak i udostępniania plików, chociaż ma znacznie niższe prędkości niż internet światłowodowy – zwłaszcza prędkość wysyłania jest nieraz kilkukrotnie niższa niż prędkość pobierania. Internet stacjonarny występuje w wielu pakietach. Pomyśl nad tym co będzie Ci potrzebne. Czy wysyłasz duże liczby plików? A może wyłącznie przeglądasz media społecznościowe? Czy Twój kontakt z wideo ogranicza się wyłącznie do sporadycznych odwiedzin na YouTube, czy często oglądasz webinary i długie filmy? W zależności od potrzeb możesz zobaczyć jakie oferty są dla Ciebie odpowiednie oraz wybrać najlepszego operatora kierując się stosunkiem jakości do ceny.

Czasami jednak nie mamy możliwości wyboru. Możemy mieć biuro w takiej lokalizacji, że internet kablowy, a tym bardziej światłowodowy, nie dociera do naszej posesji. Wtedy jesteśmy skazani na internet mobilny. Taki internet ma znacznie większy obszar działania niż internet kablowy. Jednak wiąże się to często z negatywnymi skutkami – internet mobilny nieraz jest wolniejszy niż kablowy i nieprzewidywalny. Działa w zależności od ilości osób aktualnie z niego korzystających. Pomimo że operatorzy często deklarują, że internet działa z maksymalną dostępną prędkością, ta maksymalna dostępność czasem jest dość niska, zwłaszcza w terenach wiejskich i niezabudowanych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *