Centra danych, rozwiązania sieciowe

Dlaczego warto skorzystać z reklamy świetlnej?

Dlaczego warto skorzystać z reklamy świetlnej?

Na dzisiejszym rynku, kiedy w praktycznie każdej branży jest spora konkurencja, nie wystarczy założyć firmy, aby automatycznie pozyskać klientów zainteresowanych jej działalnością i skorzystaniem z usług. Kiedy zyska ona już renomę i stanie się rozpoznawalna, kolejni odbiorcy będą samoistnie zgłaszać się ze swoimi potrzebami. Wcześniej jednak konieczne jest zakomunikowanie swojej obecności poprzez reklamę. Aby była ona skuteczna, musi zostać w ogóle zauważona, a do tego dobrze odebrana i zapamiętana.

Wyróżniająca się forma reklamy

Roznoszone na mieście ulotki trafiają najczęściej do kosza a plakaty łatwo giną w tłumie innych przekazów, niczym się spośród nich nie wyróżniając, chyba, że są to największe formaty. Inaczej prezentuje się jednak reklama świetlna. Tej trudno nie zauważyć, i to nie tylko w ciągu dnia, kiedy widoczność siłą rzeczy jest najlepsza, lecz nawet zwłaszcza wieczorami i w nocy. Wtedy dzięki podświetleniu doskonale kontrastuje z otaczającym mrokiem i jako jedyna wysuwa się na prowadzenie, zostając dostrzeżoną przez przechodzących obok pieszych czy kierowców samochodów albo pasażerów komunikacji miejskiej. Kiedy inne przekazy reklamowe zostają zatopione w ciemności, ta prezentuje się w najlepszej formie.

Zalety świetlnego rozwiązania

Najczęstszymi obszarami, w których montowana jest reklama świetlna, są miejsca często uczęszczane. Bardzo popularne są ronda, gdzie przecina się ruch pieszy, komunikacyjny i samochodowy, i w których praktycznie przez cały czas przewija się wiele osób. Do zalet tego typu reklamy należą:

• doskonała widoczność, także po zmroku
• odporność na warunki atmosferyczne – brak blaknięcia kolorów oraz podatności na deszcz czy mróz
• brak kłopotów z instalacją i zmianą kolejnych reklam

Nośnikiem tego typu reklamy są tablice elektroniczne, częściowo zbieżne z billboardami, efekt można jednak porównać bardziej do telewizora czy ekranu kinowego. Mamy tu doskonałe odzwierciedlenie wszelkich detali i koloru, dzięki czemu przekaz prezentuje się doskonale.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *